Площа Перемоги - Київ

Надіслав: admin , дата: пн, 30.01.2017 - 15:22

Площа Перемоги - Київ
       Багато куточки нашого міста змінилися настільки, що навіть київські старожили, глянувши на пожовклий від часу знімок, не відразу впізнають їх. До таких належить і нинішня площа Перемоги.
       Бляшані дахи над маленькими будиночками, магазини, склади ... Таку картину можна було побачити і на Подолі, і десь в районі нинішньої вулиці Великої Васильківської (раніше Червоноармійська вулиця). Але на старому фото чітко видно прімечателний орієнтир - так звану «Залізну», або Іоанно-Златоустівську церква. Вона відзначалася тим, що обрисами нагадувала дерев'яний храм, а зроблена була з чавуну і заліза і стояла на кам'яному фундаменті. Побудована в 60-х роках минулого століття, церква не збереглася до нашого часу, але залишилося чимало її знімків. У 1860 році на площі був відкритий ринок носильних речей.

Європейський базар на Площі перемоги

       Його довгий час називали Єврейським базаром, хоча офіційна його назва з 1869 року - Галицький. Того року Галицької було названо площу, а отже - і ринок. Назва походить від напрямку шляху, тягнувся звідси на Галичину. Площа пам'ятає революційні події листопада 1905 року. Тут відбулася збройна сутичка між царськими військами і повстанцями саперами київських частин, яких очолив підпоручик Борис Жаданівський. Про це нагадує і меморіальна дошка на розі Вулиці Олеся Гончара (нині вул. Чкалова). Галицька площа довго залишалася неврегульованим місцем. І в перші повоєнні роки, поки тут існував ринок, вся вона була забудована магазинами, скринями, складами.
       У 1952 році їй дали нове ім'я і почали першу реконструкцію. У 1960 році тут з'являється монументальна споруда цирку, одна з найбільших в країні. Його зал розрахований на два з гаком тисячі глядачів.

Універмаг Україна в Києві

       В середині 60-х років відкривається найбільший в республіці універмаг «Україна» площею близько 12 000 квадратних метрів, прекрасно обладнаний, з численними допоміжними службами для працівників і відвідувачів. У 1970 площу прикрасила 17-поверхова будівля готелю "Либідь" на 500 місць.
       Великі роботи по далекій реконструкції площі здійснюється в період підготовки до 1500-річчя Києва. В її центрі височіє обеліск місту-герою, який вінчає Золота Зірка. Під площею прокладений підземний перехід.
Особа площі продовжує змінюватися, вдосконалюватися. Перебудовується бульвар Т. Шевченка, на якому виростають висотні споруди, змінюються і інші вулиці, звідусіль стікаються до площі Перемоги в Києві. Вона стає однією з найкрасивіших в місті.

Як дістатися до площі перемоги у Києві

       Від Вокзальній площі, 1 (центральний ж / д вокзал в Києві) необхідно пройти 110 метрів (2 хвилини) в напрямку зупинки (Центральний ж / д вокзал). Далі сісти в автобус №7, або маршрутне таксі №558, (час очікування транспорту на зупинці може зайняти у вас 4 хвилини), далі відправитися в напрямку зупинки "площа Перемоги" (приблизний час у дорозі - 3 хвилини). Від зупинки пройти 230 метрів (3 хвилини) в напрямку площі Перемоги. Також до площі можна дістатися і на власному автомобілі.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Контакти
Область
Київська область