Макарівський кафедральний собор - Полтава

Надіслав: admin , дата: чт, 26.01.2017 - 11:17

Жоден інший місто в Україні не має такого численної кількості святих місць, як Полтава.
І, звичайно ж, кожна поїздка в Полтаву - це перш за все відвідування соборів, храмів і церков, які зустрінуться вас буквально на кожному кроці, і кожна ваша подальша поїздка, безумовно, стане ще чудесней і ще цікавіше, ніж попередня.
Цілком природно, що відразу осягнути неосяжне не зможе ніхто, але, так би мовити, цього і не потрібно.
Нехай щоразу, як ви будете в Полтаві, ви зможете відкрити для себе щось нове.

Ми ж, зі свого боку, можемо лише порадити вам, що краще за все відвідати, перебуваючи в Полтаві вперше. І одним з пунктів вашої програми має стати відвідання Свято-Макарівського кафедрального собору.

Свято-Макарівський кафедральний собор розташований на деякому віддаленні від центру Полтави, за часів його зведення цей район знаходився за межами міста. Але його територіальне розташування ні в якому разі не впливає на його популярність і відвідуваність.

Вся справа в тому, що згідно з пророцтвом саме Макаріївська церква повинна пережити всі труднощі і гоніння, і зберегти свій первісний вигляд до другого пришестя Сина Божого.

Вірити даному пророцтвом - це особиста справа кожного, тільки ось про правдивість його свідчать факти того, що в той час, коли всі церкви і собори були закриті, саме в Макаріївської церкви продовжували проводити служби, а численні навали, війни і руйнування обходили стороною цю святиню . Що це, якщо не справжнє диво ?!

А з'явився на світло собор, тоді ще Макаріївська церква, в ХХ столітті і зведена вона була на кошти, виділені відомим полтавським купців, що належав другої гільдії Л. В. Колесніковим і його прекрасною дружиною.

Саме ця пара виділила на спорудження святині не малі кошти, але ось побачити результат будівельних робіт їм, на жаль, не довелося. Але, тим не менше, всі парафіяни та місцеві жителі Полтави передають з вуст в уста історію появи кафедрального собору і вихваляють по істині гідний вчинок цієї прекрасної пари.

Самим вражаючим фактом є те, що Свято-Макарівський собор практично не втратив свого первісного вигляду, а в інтер'єрі собору досі збереглися роботи майстрів ХХ століття. Внутрішнє оздоблення собору створює дуже дивне враження.

Справа в тому, що звід собору забарвлений в небесно-блакитний колір із зображенням ликів святих, і дивлячись вгору, створюється враження, що над вами підносяться самі небеса, з яких на вас спрямовують свої погляди святі. Відчуття тепла і умиротворення не покидає вас не на хвилину.

Багато гостей міста намагаються в обов'язковому порядку відвідати цей чудові собор під час свого перебування в Полтаві. Адже саме тут вони можуть звернутися ще й до двох чудотворних ікон: Горбаневської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці і КАПЛУНОВСЬКА чудотворної ікони.

Ці дві ікони вважаються найбільшими святинями собору і кожен день тисячі прихожан звертаються до них зі своїми проханнями і благаннями. Побувайте і ви в цьому справді прекрасному місці під час свого туру по Полтаві.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- З Пн по Нд: з 10:00 до 19:00

Контакти
Область
Полтавська область