Собор Антонія і Феодосія - Васильків

Головне фото

Історія виникнення собору Святих Антонія і Феодосія у Василькові
      Заснований в рік хрещення Русі Васильєв, названий так по християнському імені князя Володимира Великого, був добре укріпленою фортецею з земляними валами і ровами, але в 1157 його назва дещо змінили - він став Васильковим в честь свого нового господаря, сина київського князя Юрія Долгорукого Василька. Після спустошливої ​​набігу орд хана Батия в 1240 місто прийшов в занепад. Відродження почалося через три століття, коли в другій половині XVI ст. Києво-Печерська лавра взялася відновлювати свою колишню вотчину. У ті часи з'явилися нові оборонні укріплення (фрагменти земляних валів збереглися досі), замок, і в 1586 київські ченці домоглися для Василькова Магдебурзького права.

      Під час Визвольної війни Васильків був сотенним містечком Київського полку, а в 1756-1758 рр. пагорб над містом прикрасив дивно стрункий, немов пірнати в небо, бароковий собор Святих Антонія і Феодосія. Це єдине своєрідне лаврське спадок місту, тому що незабаром 1786, в результаті секуляризації власності Києво-Печерська лавра втратила значну частину своїх грандіозних володінь (за часів господарювання київських ченців пагорби Василькова прикрашали силуети семи православних храмів).

      Вважається, що храм на замовлення архімандрита Києво-Печерської лаври Луки звів кріпосної обителі Степан Ковнір, який набрався будівельного (зокрема на спорудженні Кловського палацу, дзвіниць на Ближніх і Дальніх лаврських печерах і службового приміщення, який згодом назвали Ковнірівського корпусом) і життєвого (в той час він розміняв уже сьомий десяток років) досвіду. Собор Святих Антонія і Феодосія у Василькові освятили восени тисячу сімсот п'ятьдесят-вісім в честь найбільш шанованих на київських пагорбах святих засновників обителі Святих Антонія і Феодосія Печерських.

Коротка біографія Феодосія Печерського

      Відомо, що Феодосій Печерський народився в 1036 тоді ще у Василеві, дитинство провів в Курську, куди його батьки перебралися з князівського велінням. Прийшовши на берег Дніпра, він приєднався до засновника чернецтва на українських землях Антонія Печерського (983-1073) і згодом з'явився одним з перших ченців-проповідників Києво-Печерського монастиря і автором численних повчань. У 1062р., У віці 26 років, Феодосій став ігуменом майбутньої лаври. Він лише на десять місяців пережив старшого себе на півстоліття Антонія, з яким вони рука об руку творили історію православ'я і його архітектури: преподобні заснували, зокрема, Успенський собор на території лаври, де згодом упокоїлися їх мощі.

Собор Святих Антонія і Феодосія у радянське час

      У 1961 радянська влада закрила храм печерських святих і використовувала його приміщення не за призначенням. Повернули храм православній громаді тільки в 1990. На честь святкування 1000-річчя Василькова фасад храму прикрасила пам'ятна табличка. Реставраційні роботи тривали кілька років, і в даний час собором Святих Антонія і Феодосія у Василькові займається Київська єпархія Української православної церкви Київського патріархату.

Як дістатися до собору Святих Антонія і Феодосія у Василькові

      Від вулиці Васильківській, 100 (станція метро Виставковий центр (Київ)) регулярно відправляються маршрутні таксі в напрямку міста Василькова (вартість проїзду 15 грн). Відстань 34 км. Так само Ви можете дістатися до Василькова і на власному автомобілі.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Пн - Нд: 8:00 - 18:00

Контакти
Область
Київська область
Places Ukraine
Будівництво
Початок будівництва: 1755 року
Кінець будівництва: 1758 року
Архітектор: С. Д. Ковнір
Скульптор: С. Тальянець
Засновник: лаврський архімандрит
Архітектурний стиль
google карта
Надіслав: devoleksiy , дата: вт, 31.01.2017 - 12:15