Святодухівський собор - Херсон

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 21:18

Історія Виникнення Свято-Духівського кафедрального собору В Херсоні. Після приєднання нових земель в Північному Причорномор'ї і підстави нових портів Миколаєва (1789) і Одеси (1794) з'ясувалося, що Херсон відносно мілководний і погано пристосований для того, щоб приймати великі морські судна. У 1790-і роки адміралтейство поступово перевели в сусідній Миколаїв, а з 1803 р Херсон взяв на себе адміністративні функції територіально значною губернії. У 1806 приступила до роботи нова купецька верф, що випускала кілька десятків торгових суден на рік, і Херсон повільно перетворився на великий торговий місто з морським і річковим портами одночасно.

Будівництво Свято-Духівського кафедрального собору В Херсоні

      З кінця XVIII століття Привозная площа Херсона була центром місцевої торгівлі, а на початку 1800-х років її вирішили прикрасити церквою в ім'я Зішестя Святого Духа. Будівництво храму, який повинен був досягати висотою 27 м, почалося в 1804 за проектом губернського архітектора Івана Ярославського, але через нестачу коштів тривало понад чверть століття. Лише на початку 1 836 архімандрит Катеринославської єпархії Гавриїла (Розанов) освятив північний вівтар в ім'я святих мучеників Херсонеських, а за півроку - південний вівтар в ім'я архістратига Михаїла.

      Саме за свідченням архієпископа, опіка при облаштуванні церкви, яку виявляли херсонські купці Галухін, Богданов, Сікач і Носов, привела до того, що серед місцевих жителів за церквою закріпилося визначення - купецька. Традиції купецької благодійності позначилися в 1907, коли до хрестоподібної Свято-Духівському церкви на кошти купців Ірліковіх прибудували трапезну, в результаті чого божниця стала значно довше. Під новобудовою обладнали підвальне приміщення, де відбувалися недільні бесіди і читання, а також проводилися пісні церковного хору.

Іконостас свято-Духівського кафедрального собору В Херсоні

      Свято-Духовская парафіяльна церковьсчіталась найбагатшою і найкрасивішою в місті, тому що іконостас, кіоти, ікони, церковне начиння так яскраво сяяли позолотою. За радянських часів, навесні 1922 року, церковні цінності вилучили на допомогу Голодніков, а в 1926 церква взагалі закрили. У повоєнний час (з 1947) церква Зіслання Святого Духа стала кафедральним собором, з тих пір повільно прикрашається відповідно до статусу. Зокрема, побудовані нові іконостаси для бічних (південного і північного) вівтарів, в середині 1950-х років написані нові ікони святителів, мучеників і преподобних і розміщені на стінах собору, побудована нова триярусну дзвіницю (1995) та ін. Зараз Свято-Духівський кафедральний собор є головним храмом Херсонської єпархії Української православної церкви.

Як дістатися до СВЯТО-Духівського кафедрального собору В ХЕРСОНІ
      Від Привокзальної вулиці, 3-а (центральний ж / д вокзал в Херсоні) необхідно пройти 90 метрів в напрямку зупинки (ж / д вокзал). Далі сісти в маршрутне таксі № 35 (час очікування маршрутки на зупинки може зайняти у Вас 8 хвилин) і відправитися в напрямку зупинки на вулиці Горького (приблизний час у дорозі 7 хвилин). Від зупинки пройти 610 метрів (7 хвилин) в напрямку Свято-Духівського кафедрального Собору (вул. Декабристів, 36) Так само до собору можна дістатися і на власному автомобілі.

- Ціна: безкоштовно

ЧАС РОБОТИ ПАМ'ЯТКИ:
- цілодобово

Контакти
Область
Херсонська область
Контактний номер
Початок будівництва: 1810 року
Кінець будівництва: 1836 року
Архітектор: Ярославський І. В.
УПЦ МП
Архітектурний стиль