Будинок військових інвалідів - Львів

Головне фото

Історія виникнення Будинку військових інвалідів у Львові
      Будинок військових інвалідів у Львові (вул. Клепарівська, 35) є свідченням турботи австро-угорської влади про військових, які втратили здоров'я за державу. Ініціативу по будівництву цього колосального будівлі виявив в 1851 році особисто імператор Франц Йосиф І. Заклад працював в місті з 1863 по 1918 р для того, щоб "галицькі військові ... могли гідно завершити своє життя на своїй землі". На будівництво влада виділила 700 000 золотих ринських, а міський цегельний завод надав безкоштовний цегла. Автором проекту був датський архітектор Теофіл Едвард Хансен. У числі інших новацій їм була введена цікава система обігріву, завдяки якій в товщі стін зроблені спеціальні канали, через які вся будівля забезпечувалася теплом.

Екстерєр Будинку військових інвалідів у Львові

      Фасад будівлі прикрашений великими скульптурами авторства Ципріана Годебских і Авеля Марії Пер'є. Чоловіча фігура, яка вихоплює меч з піхов, є алегорією Війни. Жіноча фігура, що тримає в руках пальмову гілку і згорток паперу, уособлює собою Світ. Біля її ніг лежить палітра і кисть як символ науки і мистецтва. Навколо будівлі було розбито великий парк і збудовано каплицю. У внутрішньому дворі і в інтер'єрі також є багатий декор.

Львівський державний Університет безпеки життєдіяльності МНС України

      У період між двома світовими війнами споруда була перепрофільована як заклад для польських військових інвалідів. З приходом радянської влади в будівлі розмістили полк НКВД, що призвело до варварського знищення декору і руйнування самої споруди. Лише після того, як в 1954 році тут розмістили філія Київського пожежно-технічного училища, ситуація дещо стабілізувалася. Ґрунтовну реконструкцію споруди провели тільки останнім часом. Зараз тут знаходиться Львівський державний університет безпеки життєдіяльності МНС України.

Як дістатися до Будинку військових інвалідів у львові

      Від Двірцевій площі 1 (центральний ж / д вокзал у Львові) необхідно пройти 190 метрів (2 хвилини) в напрямку зупинки (ж / д вокзал). Далі сісти в автобус № 1 Н, 2Н, 31, 3 Н, 4Н, 5Н, 6Н, 7Н або маршрутку № 29 або трамвай № 6 (час очікування транспорту на зупинці може зайняти у вас від 3 до 10 хвилин) і відправитися в напрямку зупинки " театр імені Лесі Українки "(приблизний час у дорозі - 4 хвилини.) Від зупинки пройти 1,1 км (15 хвилин) в напрямку Будинку військових інвалідів (вулиця Клепарівська 35). Також до Удома можна дістатися і на власному автомобілі.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Пн - Нд: з 09:00 до 19:00

Контакти
Область
Львівська область
Контактний номер
Електронна адреса
Places Ukraine
google карта
Надіслав: devoleksiy , дата: вт, 31.01.2017 - 17:08