Національний університет імені Тараса Шевченка - Київ

Головне фото

Національний університет імені Тараса Шевченка - Київ
      Здалеку привертає увагу своїм червоним фасадом будівля Київського національного університету імені Т. Шевченка. Дана споруда знаменувало важливий етап в історії міста, ефективно сприяло його подальшому розвитку і культурному розвитку.
      Київський Національний Університет був відкритий 1834 року під назвою "Імператорський університет Св. Володимира". Головний будівельник професор архітектури Вікентій Беретті. У 1837 р на місці спорудження відбулася урочиста закладка, а +1842 в ньому вже займалися студенти. Після смерті В. Беретті всі роботи з будівництва завершив в 1843 його син Олександр.

      Будівля університету є характерним пам'ятником пізнього класицизму. Ордерна композиція, лаконічне і урочисте оздоблення 146-метрового головного фасаду мають відтінок казенної суворості, властивої епосі царя Миколи I.
      Забарвлення будівлі університету Св. Володимира відповідає стрічці ордена Св. Володимира - червоного і чорного кольорів.
      Адже бази та капітелі колон, кронштейни карнизів дійсно утворюють чорні смуги на червоному тлі.

      Зараз Київський національний університет ім. Т. Шевченка, в якому навчаються близько 20 тисяч студентів, є одним з найбільших і найбільш авторитетних вузів України. Крім старовинного "червоного корпусу", він ще має декілька будівель - перш за все на терені нового університетського містечка в Московському районі.
      Навпаки університету особою до нього стоїть пам'ятник кобзарю Тарасу Шевченку, відкритий в 1939р. (Ск. Манізер). З 1896 по 1920 рр. на цьому місці посеред парку стояв пам'ятник російському імператорові Миколі I - монарху, який тримав поета на засланні, забороняючи писати і малювати.

Як дістатися до Київського національного університету імені Тараса Шевченка

      Від Вокзальній площі, 1 (центральний ж/д вокзал в Києві) необхідно пройти 110 метрів (2 хвилину) в напрямку зупинки (Центральний ж/д вокзал). Далі сісти в автобус №24, №24-А, №114, №114-А (час очікування транспорту на зупинці може зайняти у вас 4 хвилини), далі відправитися в напрямку зупинки "вулиця Володимирська" (приблизний час у дорозі - 4 хвилини ). Від зупинки пройти по парку 310 метрів (4 хвилини) в напрямку Київського національного університету імінну Т. Шевченка (вул. Володимирська, 60). Також до університету можна дістатися і на власному автомобілі.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Понеділок - П'ятниця: з 08:00 до 19:00

Контакти
Область
Київська область
Контактний номер
Електронна адреса
Places Ukraine
Будівництво
Заснований: 1834 року
Додаткова інформація
Студентів: 28000 (в 2015–2016 н.р.)
Докторів: 583
Професорів: 487
google карта
Надіслав: devoleksiy , дата: вт, 31.01.2017 - 09:40