Національний університет "Києво-Могилянська академія" - Київ

Головне фото

Національний університет "Києво-Могилянська академія" - Київ
      Заснувала славні традиції академії багата киянка, дружина мозирського маршала Галшка Гулевичівна. У 1615 р вона підтримала щедрим подарунком Київського Богоявленського братства, що виникло заради оборони православ'я від утисків з боку католицизму і уніатства. У 1620 р в братство вступив гетьман П. Сагайдачний разом з усім своїм Військом Запорозьким, що гарантувало монастиреві та школі матеріальний добробут і збройний захист. Сагайдачного поховано на території монастиря (надгробок не збереглося, тепер у дворі академії встановлено на честь гетьмана пам'ятний хрест). У 1690-93 рр. на кошти гетьмана Івана Мазепи був побудований п'ятиглавий Богоявленський собор - шедевр українського бароко. На жаль, його знесли в 1930-ті р Знищено і монастирську дзвіницю XVIII ст., Яка була однією з головних домінант старого Подолу.

      Інші споруди колишнього монастиря можна побачити, якщо обійти комплекс з лівого боку по вул. Г. Сковороди. Проходимо повз двоповерхового білого будівлі старого навчального корпусу (докладна розповідь про нього - трохи нижче). Далі бачимо ще одну білу будівлю - одноповерхова, з заломлених дахом. Тут довгий час перебувала монастирська поварня, але існує версія, що саме ця споруда колись належало Галшка Гулевичівна і досягає за часом зведення чи не XVI в. Йдемо ще далі і через невеликі ворота входимо на монастирський двір - зараз тут лікарня.
      У сквері стоїть оригінальна пам'ятка старовини - сонячний годинник у вигляді невеликої колони з металевими циферблатами. Їх встановив в кінці XVIII в. французький математик Брульйон.

      Навчальний заклад придбав всесвітню славу на базі монастиря - Києво-Могилянська академія. Вік закладу відраховується від дати пожертви Галшки (1615 г.), коли в її будинку було засновано Братську школу. Ректорами школи були відомі просвітителі свого часу - Іов Борецький, Мелетій Смотрицький, Касіян Сакович. Тут навчалися майбутні гетьмани (зокрема, І. Виговський, І. Самойлович, а також П. Орлик, П. Полуботок), вивчав риторику І. Мазепа. Всебічну підтримку школі надавав митрополит Петро Могила, який в 1632 р приєднав до неї школу при Печерській лаврі, того ж року перетворив її в колегію і зробив авторитетним для тих часів навчальним закладом. Його ім'я залишилося в назві колегії. У 1701р. Києво-Могилянська колегія отримала статус академії.
      Чисельність студентів ( "спудеїв") досягала двох тисяч. Повний курс академічного навчання тривав 12 років. Було 8 класів: Фара (або Аналогія), інфима, Граматика, синтаксими, Поезія, Риторика, Філософія і найстарший - Богослов'я.
Студенти володіли давньоруським, грецькою, латинською мовами.

      Київ активно забезпечував вченими кадрами Москву, перш за все Слов'яно-Греко-Латинську академію, засновану вихованцем Києво-Могилянської колегії, відомим літератором Симеоном Полоцьким. У 1734 р в академії слухав лекції і працював М. Ломоносов.
      Філософ-мандрівник Григорій Сковорода стоїть тут, немов прийшовши здалеку - в постолах, з торбинкою за плечима. Цікаво, що автор скульптури І. Кавалерідзе виконував її, коли йому було майже 90 років.
      Офіційне відкриття нового університету під старовинним назвою відбулося в 1992 році, з 1994 р заклад має статус національного. Зараз в Національному університеті "Києво-Могилянська академія" проводиться навчальна і наукова робота на 16-ти кафедрах трьох факультетах і трьох департаментах, а також в 17 наукових структурах.
      Університет надає своїм "спудеям" базову вищу освіту за програмою бакалаврату і повне - за програмою магістратури.

Як дістатися до Києво-Могилянської академії

      Від Вокзальній площі, 1 (центральний ж/д вокзал в Києві) необхідно пройти 110 метрів (2 хвилини) в напрямку зупинки (Центральний ж/д вокзал). Далі сісти в автобус №114 (час очікування транспорту на зупинці може зайняти у вас 4-8 хвилин), далі відправитися в напрямку зупинки "вулиця Борисоглібська" (приблизний час у дорозі - 12 хвилин). Від зупинки пройти 580 метрів (7 хвилин) в напрямку Національного університету «Києво-Могилянська академія» (вул. Григорія Сковороди, 2). Також до університету можна дістатися і на власному автомобілі.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Понеділок - П'ятниця: з 08:00 до 19:00

Контакти
Область
Київська область
Контактний номер
Places Ukraine
Будівництво
Заснований: 1615 рік
Додаткова інформація
Тип: національний, автономний, дослідницький університет
Студентів: 3200 (в 2007 році)
google карта
Надіслав: devoleksiy , дата: пн, 30.01.2017 - 17:06