Резиденція митрополитів Буковини і Далмації - Чернівці

Головне фото

Коротка історія міста Чернівці - Вперше назва міста Чернівці згадується у феодальній грамоті за 1408 р Наступні століття поселення входило до складу Молдавської держави, було важливим торговим і митним центром на шляху з Польщі в Чорне море, за що часто терпіло грабіжницькі татарські набіги. Приєднання Буковини в 1774 р до Австрійської монархії додав нового імпульсу розвитку краю, а надання в 1786 Чернівцям статусу центру округу, а в 1849 рр. - Окремої провінції взагалі докорінно змінило міське життя.

      У 1869 місто Чернівці став столицею Буковинського герцогства Австро-Угорської імперії і незабаром перетворилося в успішний торговий місто. Особливе значення серед культових споруд Чернівців того часу має комплекс будівель резиденції Буковинських митрополитів (архітектор Йозеф Главка).

      Масштаб робіт по його створенню був грандіозним: спеціально для будівництва почали кілька кар'єрів на Буковині, в місті запрацювало два цегельних та один керамічний заводи, а також відкрили школу для будівельників. Майже 18 років Йозеф Главка творив свій шедевр, а допомагала йому інтернаціональна група фахівців з опоряджувальних робіт: художники-австрійці Карл Йобст, Ів Кляйн, чех Карл Свобода, буковинці Епамінандос Бучевський і Євген Максимович. Художнє різьблення на камені та ліплення здійснювалося під керівництвом віденського скульптора Йозефа Хофмана.

Резиденції митрополитів (університет) у Чернівцях

      Резиденція митрополитів будувалася в 1864-1882 рр. і складалася з трьох поставлених в величне каре корпусів - аудиторії, бібліотека, спальні теологічного факультету та семінарська церква Трьох Святителів (зліва), палац митрополитів (в центрі), дияконські школа, монастир, музей та фабрика з виготовлення свічок (праворуч). У 1888 р Домінік, де з'явилися корпусу резиденції митрополитів, в честь 600-річчя династії Габсбургів перейменували на Ґабсбурзькую висоту.

Церква трьох святителів у Чернівцях

      Підковоподібний семінарський корпус з трьох боків оточує церкву Трьох Святителів. Перший камінь у фундамент храму заклав владика Євген Гакман навесні 1867 р Над дивно ефектним і унікальним інтер'єром церкви працювало кілька фахівців високого рівня, а темперні розписи за біблійними сюжетами створив віденський художник професор Карл Йобст. Завдяки чудовій акустиці до храму залюбки приходили послухати службу міські шанувальники церковного співу, а нинішні студенти з радістю вінчаються і хрестять дітей у святилище своїй alma mater.

Музей історії Чернівецького університету

      За радянських атеїстичне час саме в церкві Трьох Святителів в центрі семінарського корпусу за іронією долі влаштували електронно-обчислювальний центр, а пізніше в храмі облаштували музей історії університету. З 1991 р храм знову відкрив свої двері віруючим, в 1993 р відновили теологічне відділення Чернівецького університету, а в церкві Трьох Святителів відродилися богослужіння, яке проводять студенти-теологи та їхні духовні наставники - викладачі.

Як дістатися до резиденції метрополітену (церкви трьох святителів) у Чернівцях

      Від вулиці Гагаріна, 38 (центральний ж/д вокзал в Чернівцях) необхідно пройти 1.3 км (17 хвилин) в напрямку вулиці Коцюбинського, 2 (Резиденція митрополитів (Університет) Церква Трьох Святителів у Чернівцях). Так само до собору можна дістатися і на власному автомобілі.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Понеділок - П'ятниця, 9:00 - 17:00 Сб-Нд-вихідні дні

Контакти
Область
Чернівецька область
Контактний номер
Places Ukraine
Будівництво
Початок будівництва: 6 липня 1864 року
google карта
Надіслав: devoleksiy , дата: ср, 01.02.2017 - 21:45