Червоногородський водоспад - Тернопільська область

Головне фото
Червоногородський водоспад - Тернопільська область

Червоногрудскій каньйон - особливе місце серед мальовничих куточків України. Його пейзаж утворюють краса природи і творіння людських рук, відшліфоване часом. Каньйон кільцем оточує зелену долину, в центрі якої, на пагорби, підносяться, немов таємничі врата, дві білокам'яні вежі замку з зубцями і стрілчастими вікнами. Неподалік від них стоять руїни костелу Вознесіння Діви Марії.

Червоногрудскій каньйон. Водоспад Джурин рівнинний водоспад України

Долину каньйону заколисує дзюрчання Джуринського водоспаду. Це найвищий в Україні рівнинний водоспад, його висота - 16 метрів. Водоспад спадає на покатом схилу каньйону широким і інтенсивним потоком. Помилувавшись мальовничими вежами, можна освіжитися в його водах, а заодно випробувати на собі «природний гідромасаж». Є переказ, що водоспад влаштували штучно - повернувши русло річки - турецькі війська, обложили замок.

Зараз в це важко повірити, але напівзруйновані витончені башти колись служили не прикрасою, а зміцненням могутньої фортеці, а замість стрілчастих вікон на долину дивилися суворі бійниці. Фортеця з'явилася в літописні часи (в літописах її називають Червоним замком) і століттями обороняла край від татарських орд, але в ХВІІ столітті була захоплена.
У 1820 році новий власник Кароль Понінський, зачарований красою цього місця, звів на руїнах замку витончений палац. Парадний під'їзд обрамляли портик з колонадою, а з боку парку фасад прикрашала широка балюстрада. У парку дзюрчали фонтани. Неподалік від замку побудували фамільну усипальницю, зараз вона теж в руїнах.

Ще на початку ХХ століття палац перебував у схоронності, а зруйнований був під час Другої світової війни. Тоді ж було знищено все нечисленне населення червоногруда, і цей населений пункт зник з карти країни. Однак останнім часом назву червоногруда з'явилося на туристичних картах. З кожним роком все більше туристів відправляється насолодитися червоногрудскім видовищем: побачити біліють посеред зеленої арени каньйону стрункі вежі старого замку.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Місця України

Адреса

google карта
Додаткова інформація
Повна висота:16 метрів
Кількість каскадів: 3
Русло: Джурин
Область
Тернопільська область