Язловецький замок - Тернопільська область

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 20:44

Язловець - стародавнє місто з кілька меланхолійним ореолом. Це показовий приклад колись великого успішного міста, який перетворився в невелике село. Його архітектурні пам'ятники, величні храми XVI ст., В даний час стоять занепалі, вражаючи приїжджих запущеної розкішшю. Однак це надає їм особливий шарм.

Язловецький замок: чарівні руїни
Головною визначною пам'яткою міста є Язловецький замок, що складається з двох споруд - середньовічної фортеці XIV в. і палацу XVII в. Родзинкою обох замків є дивовижні портали, художньо декоровані в стилі ренесанс.
Фортеця звели князі Бучацькі, які, оселившись тут, назвалися князями Язловецький. Стіни зміцнення на схилі пагорба над річкою повторювали форму ландшафту, а під їх захистом ховався палац-цитадель, який розділяв замковий двір на два двори - гарнізонний і парадний.

Язловецький замок: чарівні руїни
Найбільший інтерес представляє надбрамна вежа, найкраще збереглася до наших днів. Щоб зробити її неприступною, вхід в Язловецький замок виконано на великій висоті - на рівні третього ярусу. Дістатися сюди з-під замку можна було тільки по приставному дерев'яному пандусу, який під час штурму прибирали. Масивну вежу наскрізь пронизує велику арку-тунель, отвір якої з обох сторін прикрашають портали і герб. Навколо неї можна побачити велику кількість бійниць різних форм, які були пристосовані для різних типів зброї.

Язловецький замок: чарівні руїни
У середині XVII століття Язловецький замок придбав коронний гетьман Станіслав Конєцпольський, відомий засновник Підгорецького замку. З розвитком артилерії стара фортеця вже не відповідала оборонним вимогам, тому гетьман побудував нове зміцнення - Нижній замок, який згодом перебудували під палац. Палац вражає розкішною оздобою порталів.

Язловецький замок: чарівні руїни
У середині XIX ст., За особистим погодженням з Папою Римським, в палаці було влаштовано монастир Непорочного зачаття Діви Марії. Засновницею обителі була Марцеліна Даровська, згодом канонізована католицькою церквою. При монастирі працювала школа-інтернат для дівчат, давала їм гарну освіту. Вихованками школи були не тільки юні католички - Марцеліна Даровська приймала дівчат незалежно від їхньої конфесії.

Дорогі відвідувачі наш онлайн путівник по Україні бажає Вам приємного відпочинку.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Контакти
Область
Тернопільська область
Контактний номер