Дубенський замок - Рівненська область

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 19:58
Image
Дубенський замок - Рівненська область

Дубенський замок
Дубно - давнє місто, в якому збереглося кілька цікавих архітектурних пам'яток оборонного типу і створено історико-архітектурний заповідник. Головна визначна пам'ятка міста - величний Дубенський замок - за свою довгу історію неодноразово опинявся у вирі битв, проте жодного разу так і не був захоплений.

Як і інші давні міста регіону, Дубно було засновано за часів Київської Русі, розорене Золотою Ордою і згодом відбудовано. в 1492 р на місці давньоруського городища звели замок. Місце було підібрано вдале - на мисі річки Іква, яка створювала природний захист від ворога. Заснував замок Костянтин Іванович Острозький, і Дубно надовго стало однією з основних резиденцій роду Острозьких.

Дубенський замок: непокорімая фортеця
На початку XVII ст., Коли середньовічні мури виявилися неефективними проти артилерії, яка розвивалася швидкими темпами, Дубенський замок був перебудований в стилі пізнього ренесансу. До реконструкції замку Острозци підійшли серйозно: система його фортифікацій була продумана на вищому рівні. При замку облаштували ливарну, де виготовлялися гармати. Відомо, що в ті часи бастіони замку обороняли сімдесят три гармати.

Коли рід Острозьких по чоловічій лінії згас, маєтки успадкували князі Любомірськіе. За нових господарів, в XVIII ст., Місто пережило економічний розквіт, а замок був перетворений на палацовий комплекс.

Дубенський замок: непокорімая фортеця
Лубенський замок захищають глибокий рів і бастіони з казематами. Через рів перекинуто міст, який веде в суворий надворотного корпус, побудований в XV ст., Але згодом реконструйований. Врата декоровані ренесансним порталом з гербами власників замку. На замковому дворі розташовані два двоповерхових палацових корпусу: палац Острозьких XVI ст. і палац Любомирських XVIII ст. У приміщеннях палаців розміщені експозиції історичного музею, часто влаштовуються тематичні виставки.

Дубенський замок: непокорімая фортеця
Під Дубенський замком є ​​величезні підземелля, де під час навал ховалися жителі міста. Лише під воротним корпусом каземати досягають глибиною 10 м! Пригадується знаменита повість Миколи Гоголя "Тарас Бульба", в якій описана облога Лубенського замку - адже в творі саме підземний хід із замку зіграв важливу роль.

Час роботи:
- Пн - Нд: 8: 00-19: 00 (взимку - до 17:00)

Початок будівництва: 1492 року
Засновник: кн. Костянтин Іванович Острозький
Тип будівлі: замок
Стан: музей
Україна, Рівненська область, місто Дубно, вул. Замкова, 7а
Рівненська область
Архітектурний стиль