Ластівчине гніздо - замок любові

Головне фото

Палац замок «Ластівчине гніздо» - пам'ятник, відомий далеко за межами України. Казковий палац, що, здається, чудом тримається на краю крутого обриву, над морськими хвилями, давно став символом Криму, його візитною карткою.
Палац розташований на стрімкій скелі Аврора, що є відгалуження мису Ай-Тодор. Сама ідея побудувати палац на цьому місці, над урвищем, є плодом сміливою фантазії і великий спраги прекрасного.

Зовні палац нагадує маленький лицарський замок з дитячих казок. На краю скелі височіє двоповерхова вежа зі стрілкуватіми вікнами і короною зубців-Мерлоні. Навколо вежі влаштований балкон - оглядовий майданчик, з якого відкривається чудовий вид на море і видно Ялту. Зараз у палаці розташований виставковий зал.

«Ластівчине гніздо»: казковий палац
Будівля на скелі Аврора виникло в кінці ХІХ ст. і спочатку було дерев'яної дачею. Перетворив дачу на замок нафтової промисловець барон Штейнгель, а автором проекту став архітектор, інженер і скульптор Леонід Шервуд з відомої родини архітекторів. Уже в 1912 р на скелі височів готичний замок, правда, скромніше, ніж зараз. Називався він Замком любові.
Протягом двох років барон продав палац московському купцеві Шелапутіну, який в подальшому відкрив тут ресторан. Після смерті купця ресторан був закритий.

У 1927 р в Криму стався сильний землетрус, епіцентр якого знаходився в морі біля Ялти. Палац замок Ластівчине гніздо дивом не постраждав, однак частина скелі Аврора біля палацу, де ріс невеликий сад, віднесло в море. Палац виявився прямісінько над урвищем і міг будь-якої миті обвалитися. Його стан оголосили аварійним, втім, реконструкція відбулася тільки в 1967-1970 рр. Керував нею ялтинський архітектор Іраклій Татієв. Скалу під палацом зміцнили залізобетоном. Тільки ж вежу прикрасила зубчаста корона, і палац набув сучасного вигляду.

У палацу проходили зйомки відомих кінофільмів: "Десять негренят", "Синій птах", "Академія пана Плями", "Міо, мій Міо».
Навколо палацу в наші дні є сувенірний ринок, кілька ресторанів. Біля підніжжя скелі розташований причал, звідки відправляються катери в Ялту, Місхор і Алупку.

Легенда про горе Аю-Даг

Ще однією візитною карткою Криму є гора Аю-Даг. За формою вона нагадує величезного ведмедя, який приліг, щоб напитися. Висота гори - 500 метрів. На вершині розташований ботанічний сад, потрапити в який можна тільки за замовленою заздалегідь екскурсією.

Контакти
Область
Автономна Республіка Крим
Контактний номер
Places Ukraine
Будівництво
Дата заснування: XIX століття
google карта
Надіслав: devoleksiy , дата: нд, 29.01.2017 - 19:03