Збаразький замок - Тернопільська область

Головне фото

Збаразький замок - чудова пам'ятка Тернопільщини. Він добре зберігся і цікавий і як магнатська резиденція, житло польської знаті, і як фортифікаційна споруда - зразок класичного замку регулярного типу. Більш того, Збаразький замок став місцем ключових подій історії України, і тому цікавий і як історичний об'єкт.

Збаразький замок: подорож по сторінках історії
Завдяки гарному стану Збаразький замок став першим філією заповідника «3амкі Тернопільщини». У ньому розміщені музейні експозиції, серед яких виставка старовинних ікон, дерев'яної скульптури, зброї, музичних інструментів, монет, антикварних меблів тощо. Експозиція музею розповідає і про господарів замку - князів Вишневецьких, серед яких було чимало виду фігур.

Збаразький замок: подорож по сторінках історії
Історія замку сягає часів Галицько-Волинського князівства. Перші укріплення були дерев'яними, а у 1393 році було зведено кам'яний будинок, який неодноразово виявлялося в гущі бойових подій. У 1626-1631 рр. Збаразький замок набув вигляду, в якому зберігся до наших днів. Його проект розробив фламандський архітектор Ван пеень, взявши за основу креслення італійця Вінченцо Скамоцці з трактату «Про ідею універсальної архітектури». Таким чином, Збаразький замок став втіленням ідеї видатного італійського зодчого про універсальний замку, де поєднуються продумана система фортифікації і розкіш палацу.

Збаразький замок: подорож по сторінках історії
Замок є квадратним за планом, з міцними бастіонами, укріпленими земляними валами і ровом. У товщі бастіонів влаштовані казарми, а зверху на них встановлено п'ятдесят гармат. Навпаки воріт замку з перекинутим мостом розташований двоповерховий палац у стилі ренесанс. Над парадним входом до палацу на консолях влаштований широкий балкон, що оживляє вигляд палацу.

Збаразький замок: подорож по сторінках історії
Велику історичну роль замок зіграв в 1651 році, під час Визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького. Це був важливий стратегічний пункт, тому його обложило велике козацьке військо на чолі з самим Хмельницьким і за участю кримських татар. Одному із захисників вдалося вислизнути з замку і відправитися до короля за підкріпленням.

Збаразький замок: подорож по сторінках історії
Король Ян Казимир сам очолив військо, яке поспішило на звільнення замку. Під Зборовом відбулася велика битва, в якій польська армія здобула перемогу, і козаки змушені були підписати мирний Зборівський договір. Облога Збаразького замку добре зображена в романі Генріка Сенкевича «Вогнем і мечем» і в його екранізації.

Дорогі відвідувачі наш онлайн путівник по Україні бажає Вам приємного відпочинку.

- Ціна: Дор - 15 грн., Дет - 10 грн.

Час роботи:
- Пн -Вс: 9: 00-20: 00 (взимку - до 18:00)

Контакти
Область
Тернопільська область
Контактний номер
Places Ukraine
Будівництво
Початок будівництва: 1626 року
Завершення будівництва: 1631 року
Автор проекту: Вінченцо Скамоцці
Архітектор: Вінченцо Скамоцці
Будівник: Андреа дель Аква, Г.ван Пеен (ймовірно)
Додаткова інформація
Статус: відкритий для огляду
Архітектурний стиль
google карта
Надіслав: devoleksiy , дата: ср, 01.02.2017 - 20:38