Церква Різдва Богородиці - Ворохта

Надіслав: admin , дата: пн, 30.01.2017 - 15:01

Церква Різдва Богородиці у Ворохті
Вважається, що в даний час протяжність на кілька кілометрів уздовж долини Прут виникла в XVII столітті. як Мікулічин, розташований під річкою. Назва гуцульського міста етнографів, як правило, випливає з моторного дезертира Михайла під прізвиськом Ворохта (мабуть, щось на зразок частіше використовуваного - жадібного), який, ховаючись від служіння государя, став одним з перших поселенців. За переказами, нібито головна сучасна архітектурна рідкість - церква Різдва Пресвятої Богородиці - придбала місто завдяки тому ж, майже міфологізованому проходу Ворохті, точніше - його нащадкам.

Історія церкви Пресвятої Богородиці у Ворохті

Відомо, що до 1780 року місцеве населення не мало власної церкви і задовольнялося лише освяченням, навіть у 1602 році літургійною каплицею. У 1779 році вирішив одружитися з правнуком засновника міста Іваном Ворохтою, а в якості нареченої вибрав Євдокію, онука Івана Воронюка, засновника села Яблуниця Вороненко, розташованого в декількох кілометрах. Це було для її приданого церкви було дано в 1615 році, яке було перевезено і встановлено у Ворохті на респектабельному місці через рік, на роздоріжжі, на пагорбі на правому березі Пруту, що обслуговує мис між річкою і безіменний галасливий потік.

Архітектура церкви Пресвятої Богородиці у Ворохті

Церква Різдва Пресвятої Богородиці вважається вчинена пропорціями і архітектурними формами серед гуцульських церков Коломиї, Ясіньї, Татарів, Криворівни та інших місць. Це один з найбільш гармонійних і чудових храмів усіх гуцульських будівель цього типу, незважаючи на невеликі розміри.

Реставрація церкви Пресвятої Богородиці у Ворохті

Наприкінці 1920-х рр. У Ворохті була зведена нова велика церква на честь святих апостолів Петра і Павла. У 1930 році тут з церкви Різдва Богородиці перенесли всі цінності і дзвіницю з трьома дзвонами, і старий храм був фактично запущений. Крім того, під час Великої Вітчизняної війни тут угорці робили стайні. Так повільно історична церква перетворилася на пустелю і, можливо, загинула б, якби не реставрація 1970-х років (архітектори Богдан Кіндзельський, Григорій Крук, Іван Могітіч). Тепер церква Різдва Пресвятої Богородиці у Ворохті є пам'ятником архітектури національного значення та активним храмом, яким займається Івано-Франківська єпархія Української Греко-Католицької Церкви. Вона мала колишню двоярусну дерев'яну дзвіницю, де розміщувалася невибаглива виставка церковного музею.

Як дістатися до церкви Різдва Богородиці у Ворохті

З вулиці Залізничне, 30 (Автобус № 1 в Івано-Франківську), регулярні таксі відправляються в напрямку села. Ворохта (вартість уточнюється при посадці). Ви також можете дістатися до села. Ворохта і на власному автомобілі.

- Ціна: безкоштовно

Робочий час:
- Пн-Нд: з 8:00 до 18:00