Перейти до основного вмісту

Церква святого Миколая Аскольдова могила - Київ

Надіслав: admin , дата: вт, 31.01.2017 - 09:43

Аскольдова могила у Києві

      Трохи нижче від площі Слави до спуску проглядається Паркова дорога. Тут серед мальовничої зелені розташована заповідна місцевість - Аскольдова могила.
Згідно Нестерової літописі, Аскольд і Дір з оточення князя Рюрика здійснили похід від Новгорода до Києва, захопили місто на Дніпрі і почали тут правити. Але в 882 р наступник Рюрика, князь Олег, в свою чергу, дістався до Києва. Дізнавшись про самоправство Аскольда і Діра, він оголосив їм, що справжнім правителем є маленький син Рюрика Ігор. Варязька дружина вбила Аскольда і Діра, а Олег отже сам став київським князем, оголосивши: "Це буде мати городам руським".

Місце поховання Аскольда

залишилося в народній пам'яті, і з давніх часів (вважають, що від правління Ольги) тут була церква св. Миколи. У 1810 р на місці попереднього дерев'яного храму з'явилася нова кам'яна церква у вигляді класицистичної ротонди, перекритої куполом (арх. А. Меленський).
      Тільки в 1998 р реставрація повернула старовинному храму св. Миколи його колишній вигляд. Тепер в церкві правлять священики греко-католицької конфесії, які перенесли до вівтаря копію чудотворної Зарванецкой ікони (Зарванецкій храм знаходиться в Тернопільській області).
      Неподалік церкви встановлено хрест в пам'ять про те, що в 1918 р на Аскольдовій могилі поховали юних патріотів, які загинули біля станції Крути. Юнаки взяли там бій з більшовицьким військом, намагаючись відстояти незалежність України.
      Неподалік, на Дніпровському узвозі, зведено каплицю (арх. М. Жариков, 2000 г.) в честь апостола Андрія Первозванного.

Як дістатися до Аскольдовій могилі в Києві

      Від Вокзальній площі, 1 (центральний ж / д вокзал в Києві) необхідно пройти 230 метрів (4 хвилини) в напрямку станції метро «Вокзальна». Далі сісти в електропоїзд (Святошинсько-Броварська лінія) (час очікування транспорту на платформі може зайняти у вас 2 хвилини) і відправитися в напрямку станції метро «Арсенальна» (приблизний час у дорозі - 10 хвилин). Вийшовши з метро пройти 910 метрів (15 хвилин) в напрямку Аскольдової могили в Києві (Паркова дорога, 1). Також до могили можна дістатися і на власному автомобілі.

 - Ціна: безкоштовно

Час роботи:
 - цілодобово

Церква святого Миколая Київ з середини
Аскольдова могила в Києві
Аскольдова могила Київ - має багато таємниць, фото тунелів
фото Аскольдової могили в Києві
Фото до Аскольдової могили по сходах
Контакти
місто Київ, Паркова дорога, 1
Область
Київська область
Початок будівництва: 1809 року
Кінець будівництва: 1 вересня 1810 року
Архітектор: Андрій Меленський
Засновник: Самійло Мещеряков
Українська греко-католицька церква
Архітектурний стиль