Закарпатська обласна філармонія - Ужгород

Головне фото
Закарпатська обласна філармонія - Ужгород

Історія виникнення Закарпатській обласній філармонії (Ужгородській Синагоги)
      Напевно, жодне з архітектурних будівель Ужгорода не вражає і не приковує до себе таку кількість поглядів туристів, як будівля Закарпатської обласної філармонії, яке більше відомо як будівля колишньої синагоги міста.
      Точну дату появи цього неймовірного архітектурного ансамблю на берегах річки Уж назвати складно, але багато хто схиляється до 1904 року. Відносно архітектурного стилю, також немає однозначної думки: в цілому це симбіоз неомавританському стилю і стилю романтизму з елементами характерними для візантійських і марокканських споруд.

      Я б назвала цю будівлю якимось вкрапленням Персії в Україні, і подібного ви не побачите більше ніде. З часів передачі будівлі синагоги під обласну філармонію та хор в 1947 році, воно, без сумніву, зазнало деяких змін.
      Зірка Давида, що висить над входом в синагогу, була акуратно закладена мозаїкою, скрижалі із заповідями замінили лірою, прозорий купол будівлі був переобладнаний. Внутрішньо оздоблення нинішньої філармонії також вражає такими незвичними для нас деталями, які є справжніми прикрасами інтер'єру.

Закарпатська обласна філармонія (Ужгородська синагога)
      Тих, хто приходить до філармонії, щоб насолодитися як виступами різних оркестрів, так і просто класичною музикою, відзначають не тільки неповторність архітектурного стилю, але і прекрасні акустичні дані будівлі, які найкращим чином допомагають сприйняттю музичних творів. Неодмінно приділіть в своєму графіку час для відвідування архітектурної пам'ятки Ужгорода такого значення.

Як дістатися до Закарпатській обласній філармонії (Ужгородській синагоги)

      Від вулиці Станційній, 7 (центральний ж / д вокзал в Ужгороді) необхідно пройти 250 метрів в напрямку зупинки (автовокзал). Далі сісти в маршрутне таксі № 5 або №9 (час очікування маршрутки на зупинці може зайняти у Вас близько 7 хвилин) і відправитися в напрямку зупинки Поштова площа (приблизний час у дорозі 5 хвилин). Від зупинки пройти 540 метрів (7 хвилин) в напрямку Ужгородської Синагоги (пл. Театральна, 10). Так само до собору можна дістатися і на власному автомобілі.

Місця України

Адреса

google карта
Контактний номер
Область
Закарпатська область