Перейти до основного вмісту

Художній музей ім. Григорія Галагана - Чернігів

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 22:04

Одним з наймолодших художніх музеїв України, по праву вважається Чернігівський художній музей ім. Григорія Галана, заснований в 1983 році. Розмістився він в будівлі колишньої жіночої гімназії на Валу - території, що належить древньому чернігівському Кремля. Музей дивним чином несе на собі відбиток славного історичного минулого українського народу.

Основою художнього фонду музею, що налічує близько восьми тисяч експонатів, безсумнівно, є унікальна сімейна колекція Галаганів, представлена ​​цілим рядом творів українського портретного живопису ХVІІ - XVIII століть.

На окрему увагу заслуговує чудова колекція іконопису, перлиною якої є старовинне полотно «Архістратиг Михаїл».

Широкий діапазон художніх творів вражає різноманітністю і кількістю відомих імен українських і російських художників. Це полотна І.Айвазовського «Буря на морі», О.Волкова «Готичний місток у Сокиринському парку», І.Соколова «Ворожіння дівчат на вінках про заміжжя» і багато інших.

Галерея картин радянського періоду представлена ​​відомими майстрами пензля: М.Глущенка, Н.Жук, Т.Яблонська, С.Шишко.

Поряд зі скарбами колекцій художніх галерей, виставлені предмети декоративно-прикладного мистецтва, авторами яких є як імениті майстри, так і самобутні умільці. Унікальні роботи прикрашають розділи вишивки, аплікації, розписи, виробів зі скла, глини, кераміки та дерева, а дивовижна колекція народних іграшок, яка налічує близько 350 експонатів, заворожує глибиною таланту народних майстрів.

У стінах музею регулярно проходять персональні виставки художників, фотовиставки, виставки графіки та творів декоративно-прикладного мистецтва.

Час роботи:
- З Пн по Чт: з 09.30-20.00 Cб-Нд з 10.00-18.00

Контакти
Область
Чернігівська область
Контактний номер
Засновано: 1983 року
Фонд: близько 8 000 експонатів