Перейти до основного вмісту

Косів - Івано-Франківська область

Надіслав: admin , дата: пн, 30.01.2017 - 14:57

Історія виникнення міста Косів Івано-Франківська область
Косів можна вважати номінальною столицею Гуцульських Карпат. Це містечко, що затаївся в зелених луках, здавна був центром їх землі. Це був край соляних промислів, войовничих повстанців, хасидів і січових стрільців. Довгі століття існування при різних правителях і різних людей дозволили місту сформувати свою неповторну атмосферу, яка, як звук трембіти, є візитною карткою цього райського куточка Карпат.

Особливості міста Косів

Територіальна одиниця, яка пізніше була названа - Косів, утворювалася досить довго. У 1318 році тут було засновано село з однойменною назвою, в даний час це була частина Галицько-Волинської держави. Згодом місто Косів по черзі переходить до Польщі і Молдавії, поки не стає частиною Речі Посполитої. Саме в її складі він стає, як один із центрів солеваріння і активно розвивається.

Вважається, що назва Косів, походить від імені засновника села - Коса. Хоча є й інші версії. Наприклад, відомо, що є слово «кіс» - древнє спільнослов'янське слово, яке є в багатьох мовах і є назвою птиці, шпака.
Городок, завдяки своєму вдалому розташуванню, активно будувався. На пагорбі над ним був зведений замок для захисту оточуючих територій. У побудові міського центру міста застосовувалася популярна в той час в Речі Посполитій ренесансна концепція ідеального міста. Все місто розташувався між ринковою та церковної площами, і поділявся на квартали. Часто навіть у внутрішньому плануванні будинків застосовувалися ренесансні методи.

Як і в багатьох містах того часу, косовські будинку в основному складалися з дерев'яного зрубу. На відміну від каменя і цегли, дерево тут було дуже поширене і дешеве, тому вигідно було будувати саме з нього. Однак, на жаль, через це майже нічого не залишилося зі старого архітектурного ансамблю міста. Майже всі загинули під час двох великих пожеж в 20 роках сімнадцятого століття.
Сучасний вигляд міста Косів залишає в собі риси минулих архітектурних стилів (старі будівлі позначені впливом сецесії) і радянського конструктивізму. Часто радянські вставки зовсім не вписуються в загальний пейзаж міста, оскільки в ті часи, коли вони будувалися, після другої світової війни, мало кого волновала естетична складова міста. Тому часто замість зруйнованих кварталів будувалися радянські адміністративні приміщення і багатоквартирні будинки.

Памятки косово

Окремою сторінкою історії Косова є відоме в цих краях рух гуцулів-повстанців. Перш за все, тут був відомий легендарний вождь народних месників (або злочинців, у кожного своє точка зору) Олекса Довбуш. У місті йому створений пам'ятник і музей імені одного з найромантичніших персонажів історії Карпат, «гуцульського Робін Гуда».
Зараз Косів - це маленький карпатське містечко його соляні промисли більше не приносять доходу, хіба від туристів, і повстанці давно покинули довколишні ліси. Але люди зберегли пам'ять про ті часи і зберегли ту атмосферу гірської краси і свободи, яка століттями огортала це невелике містечко як молочно-білий ранковий туман.

Красиве відео про Косів на youtube.com

Косів поради туристам

Зупинитися можна в самому місті, він хоч і невеликий, але давно вже став туристичним центром, тому проблем з житлом не буде. Саме звідси слід починати своє знайомство з Карпатськими горами, сходження на легендарну Говерлу, подорожі Чорногірським хребтом, походи широкими луками і все інше.

Як дістатися до міста Косів?

Дістатися до міста Косів можна з Івано-Франківська або інших великих міст України до станції Вижниця. На автомобілі можна дістатися до міста Косів через Коломию або Чернівці.

Також рекомендуємо вам відвідати і відпочити в медовій вілі

Карпатські чани - величезні чавунні казани наповненні водою та розігріті вогнищем до темпаратури 40-45 градусів.
Сам процес купання в чанах схожий на епізод відомої казки, де Іван мав скупатися в трьох котлах, один з них з киплячою водою.
У чані ж, вода не кипить, температура близько 40 градусів, яку постійно підтримує вогонь, що знаходиться під чаном. Тому місцеві часто жартують на предмет того, що своїх туристів вони "варять".
До речі, щоб не обпектися під час купання, на дно чана поміщають річкове каміння. Поруч з чаном знаходиться басейн з крижаною водою гірської річки Рибниці, що несе свої води всього за кілька метрів від чану.
В один чан поміщається до 8 осіб, при цьому немає відчуття тісноти або дискомфорту.
Для "карпатського джакузі" використовують тільки чисту джерельну воду, що чудово сприяє загальному покращенню самопочуття, виводить токсини, поліпшує кровообіг, зміцнює імунну систему, здійснює терапевтичний вплив на шкіру та суглоби, регулює артеріальний тиск, покращує сон, підвищує настрій.
Чан стоїть під відкритим небом, де ви будете насолоджуватись краєвидами
на Прикарпатські гори та широкий, дрімучий ліс.
Після контрастного купання можна відпочити на лежаках або перекусити в ресторані, що знаходиться поруч.
Також по бажанню до купання в чанах можна додати:
Пелюстками троянд, які крім естетичної насолоди, знімають стрес і покращують настрій, омолоджують шкіру, роблячи її гладкою і шовковистою.
Хвойні гілки, які додадуть купанню натурального хвойного аромату, а також зміцнять захисні сили організму, підвищить імунітет, благотворно вплинуть на стан шкіри і центральну нервову систему.
Закарпатські трави, з якими ви відчуєте солодкий аромат закарпатських трав та поринете у відчуття комфорту і блаженства.
Всі данні на сайті Медової Віли

Косів - Івано-Франківська область
Косів - каплиця
Косів - панорама з квадрокоптера
Косів - детальна карта міста
Косів - церква
Косів фото місцевої кераміки
Косів - фото медової віли
Косів з висоти - Івано-Франківська область
Косів вказівники вулиць - Івано-Франківська область
Косів  водопад - Івано-Франківська область
Контакти
Область
Івано-Франківська область
Контактний номер
Електронна адреса
11,38 км²
засноване: 1424 року
Населення: 14,800 (01.01.2016)
Густота населення: 743 осіб/км²
Поштові індекси: 78600-78604
Телефонний код: +380 (3478)
Водойма: річка Рибниця
День міста: 7 липня (Івана)
Код КОАТУУ: 2623610100