Івано-Франківськ

Надіслав: admin , дата: пн, 30.01.2017 - 12:43

Відпочинок в Івано-Франківську
Івано-Франківськ ... .Напевно, жодне інше місто в Україні не викликає таку бурю емоцій тільки своєю назвою. Адже саме тут все пронизано української національної культурою, звичаями, традиціями. І це проявляється у всьому, в мові, якою розмовляють місцеві жителі, в одязі, яка несе в собі відбиток гуцульської культури, в поведінці, тільки івано-франківці є прикладом спокою і розміреності. Місцеві жителі, як ні в жодному іншому місті, дійсно насолоджуються кожною хвилиною, кожним промінцем сонця, кожним подихом свіжого і чистого карпатського повітря.

З'явився Івано-Франківськ, раніше Станіслав, в 1662 році, коли отримав магдебурзьке право, але, так би мовити, просто так, кому попало, це право не давали, для цього місто вже мав бути досить розвиненим, тому багато хто схиляється до того, що він був заснований набагато раніше. Відносно назви міста, яке він носив майже 300 років, то кожен школяр вам повідомить, що названий він на честь сина Андрія Потоцького - Станіслава, який був главою міста. Однак, існують ще дві версії його походження.

Що стосується другої, то одні історики припускають, що названий він на честь батька Андрія Потоцького - Станіслава Ревера Потоцького. За третьою версією, Станіслав отримав свою назву на честь відомого католицького святого - Станіслава Костки. У цього побожного юнака були бачення святих і Матері Божої. Дуже в ранньому віці він помер від малярії і вже після його смерті Станіслава зарахували до лику святих. Досить довгий час він також вважався покровителем міста Львова.

Івано-Франківськ - колиска гуцульської культури
Сьогодні Івано-Франківськ носить ім'я відомого українського поета Івана Франка, який правда жив тут тільки періодами, але, головне те, що тут жила кохана дівчина І.Франка, якій було присвячено багато його ліричні вірші. До слова сказати, Івано-Франківськ - це великий романтичний місто, в якому час завмирає, продовжуючи найприємніші моменти і спогади, саме тут здається, що повітря наповнене любов'ю, легкістю і піднесеністю. Ви немов парите в цій атмосфері комфорту, окрилені і сп'янілі навколишнього вас красою.

Звичайно, не можна не згадати про те, що Івано-Франківськ є центром гуцульської культури, яку шанує тут кожен місцевий житель. Якщо ви хочете відчути і перейнятися українською культурою, вам просто життєво необхідно приїхати до Івано-Франківська. Тільки тут кожна поважаюча себе господиня своїми руками демонструє свою майстерність не тільки в традиційних вишиванках, але і в рушниках, і інших предметах побуту.

Тут вважають за краще робити все своїми руками, вкладаючи в свої роботи частинку душі, традицій і знань, які передаються з покоління в покоління, і любові до свого коріння і до своєї країни. Описати це почуття, яке опановує вами під час перебування в цьому повному краси місті, просто не можливо, не вистачає ні слів, ні виразів.

Вас переповнюють почуття, що вирують у вашій душі, які так і рвуться назовні, так і підбивають вас на різні вчинки, шляхетні й навіжені одночасно. Є така фраза, "побачити Париж - і померти", знаєте, я раджу вам хоча б один раз побувати в Івано-Франківську, тоді Париж здасться вам просто "немовлям", в порівнянні з чудовою красою нашого українського міста.

Контакти
Область
Івано-Франківська область
Контактний номер
83,73 км²
Засноване: 1662 року
Статус міста: з 1662 року
Населення: 251 529 (01.01.2016)
Густота населення: 2758 осіб/км²
Поштові індекси: 76000-76490
Телефонний код: +380 (342)
Висота над рівнем моря: 260 метрів
Водойма: р. Бистриця Надвірнянська, Бистриця Солотвинська
День міста: 7 травня
Код КОАТУУ: 2610100000