Підгорецький замок - Львів

Надіслав: admin , дата: чт, 02.02.2017 - 21:44

Підгорецький замок - в Львові вважають ефектним палацом XVII ст. в Україні. За мальовниче розташування і витончену архітектуру його називають українським Версалем, порівнюючи з пишною резиденцією французьких королів. Уже кілька років триває реставрація замку. По завершенні тут планують розмістити філія Львівської картинної галереї.

Замок височить на краю гірського плато, полого спускається на широку долину. Замок видно з долини, а від нього розгортається захоплююча панорама довколишніх земель.

Коли саме на цьому місці вперше виник Підгорецький замок - невідомо, але точно відомо, що стару оборонна споруда суттєво перебудували в 1635-1640 рр. Володарем замку був коронний гетьман Станіслав Конєцпольський, один з найвидатніших полководців свого часу. Проводячи життя переважно у військових походах і на поле бою, гетьман побудував в Підгірцях вишуканий палац для святкування своїх тріумфів і відпочинку перед новими подвигами.

Підгорецький замок: український Версаль
Підгорецький Замок представляє прекрасне поєднання архітектури палацового і оборонного типів. До його будівництва залучили кращих майстрів - військового інженера і архітектора Андреа дель Аква і фортифікаційного інженера Гійома де Боплана. Перед спорудою замку є квадратний двір, оточений бастіонами, які в мирний час служили терасами для прогулянок.

З двох боків споруду палацу укріплено потужними вежами з елегантними шпилями, на верхівках яких встановлені фігури атлантів: один тримає на плечах земну кулю, а другий - модель Всесвіту. Посередині, над входом, розташована ще одна вежа, на її верхніх поверхах влаштовано замкову каплицю.

Навколо замку розкинувся парк, який за часів розквіту Підгірців вражав розкішшю. Окрасою парку були три тераси, засаджені зеленими лабіринтами з фонтанами і вишуканими скульптурами; деякі з них зараз прикрашають алеї Петергофа. Навпаки воріт замку пролягла алея, що веде до костелу Воздвиження та святого Йосипа - ще однієї перлини Підгірців.

Підгорецький замок: український Версаль
Витончений будинок не має аналогів в Україні: за планом - це ротонда, передня частина якої оформлена колонадою з портиком і шеренгою скульптур святих. Перед костелом на високих колонах встановлені дві фігури - Діви Марії і святого Йосипа. У глибині парку є заїжджий двір, де зупинялися імениті відвідувачі Підгорецького замку.

Після Конецпольских Підгорецьким замком володів рід Ржевуських, за часів, яких замок придбав найбільшого розквіту. Рід Ржевуських - один з найцікавіших в Польщі, адже серед його представників було чимало видатних особистостей: коронних гетьманів, єпископів, поетів, а також дружина Оноре де Бальзака Евеліна Ганська, уроджена Ржевуська.

Час роботи:
- Вт - Сб: 11: 00-18: 00 (взимку - до 17:00, каса - до 16:00), вих. - Пн

Підгорецький замок - Львів
Підгорецький замок
Підгорецький замок у Львіві
Фото Підгорецького замоку
Підгорецьких замок фотографії
Контакти
Підгірці, Бродівський р-н., Львівська область, Львівська область, Україна, 80660
Область
Львівська область
Контактний номер
Початок будівництва: 1635 року
Завершення будівництва: 1640 року
Архітектор: Гійом Левассер де Боплан, Андреа дель Аква
Будівник: Станіслав Конєцпольський
Матеріал: цегла, камінь
Стиль будівництва