Садиба Лопухіних - Корсунь-Шевченківський

Головне фото

Містом Корсунь - Шевченківський протікає Рось - ріка, від назви якої (по одній версій істориків) пішла назва Русь. У давні часи уздовж річки проживало старовинне плем'я полян, яке склало основу держави Київська Русь. Річкові пейзажі на території міста дуже мальовничі: скелясті береги, водоспади і каскади, затишні пляжі ... На березі річки височить пам'ятник русичів - збірному образу російського народу.

Корсунь-Шевченківський: палац Лопухіних
Перлиною міста є палац на острові. Побудував тисячі сімсот вісімдесят два польський аристократ, Корсунський староста Станіслав Понятовський, який був племінником королю Станіславу Августа Понятовського. Але рід Понятовських недовго насолоджувався затишком нового маєтку: через кілька років після поділу Польщі центральноукраїнські землі увійшли до складу Росії. Імператор Павло подарував Корсунь своєму наближеному Петру Васильовичу Лопухіну, дочка якого, Ганна Лопухіна, була фавориткою імператора.

Корсунь-Шевченківський: палац Лопухіних
Син Петра Лопухіна Павло в 1835-1840 рр. Реконструював садибу, перетворивши її в розкішний архітектурний ансамбль. Палац Лопухіних набув рис романтизму - стилю, що панував у той час в архітектурній моді. У цьому стилі побудували також в'їзні ворота, схожі на середньовічної лицарський замок.

Корсунь-Шевченківський: палац Лопухіних
У парку, закладеному ще в період Понятовських, зростає більше трьохсот видів рослин. Дуже любив цей парк український поет Тарас Шевченко, який неодноразово гостював тут у свого троюрідного брата Варфоломія Шевченка, помічника керуючого Корсунського маєтку. Тарас Григорович намалював багато куточків парку, ці малюнки увійшли в його Корсунський альбом. На честь художника перед палацом встановлено великий пам'ятник.

Корсунь-Шевченківський: палац Лопухіних
У наші дні в палаці розташувався музей Корсунь-Шевченківської битви 1944р. - Однією з найбільш маштабні операцій Великої Вітчизняної війни на території України. Після цієї битви місто стало називатися Корсунь-Шевченківський.

Час роботи:
- Пн - Нд: 8:30 - 16:30 (пер. - 13:00 - 14:00), вих. - свята

Контакти
Область
Черкаська область
Контактний номер
Places Ukraine
Будівництво
Дата заснування: 1782 рік
Будівництво: 1782 рік—1786 рік
Автор проекту: Ж.А. Мюнц, Я.Д. Ліндсей
Засновник: Понятовський С.
Архітектурний стиль
google карта
Надіслав: devoleksiy , дата: ср, 01.02.2017 - 21:33