Перейти до основного вмісту

Садиба Попова - Василівка

Надіслав: admin , дата: пн, 30.01.2017 - 12:42

Садиба Попова - Василівка - Запорізька область
Однією з найяскравіших пам'яток Запорізької області є історико-архітектурний заповідник «Садиба Попова». Маєток має історико-культурну цінність як зразок поміщицької садиби часів освоєння Дикого Поля.

Василівка: садиба Попова
З давньоруських часів землі на лівому березі Дніпра називалися Диким полем. Тут простягалися кочові території половців, а потім татар. У 1740 р на місці Василівки виникло поселення, засноване втікачами кріпосними. В кінці XVIII ст., Коли великі території Східної та Південної України увійшли до складу Російської імперії, Катерина II подарувала ці землі за вірну службу своєму секретарю генералу Василю Степановичу Попову, від імені якого пішла сучасна назва міста.

Новий господар господарсько влаштувався на новому місці, навіть переселив сюди частину кріпаків з інших своїх маєтків. Його привернула Велика Лука - надзвичайної краси долина, зараз затоплена водами Каховського водосховища. В її гаях було багато тварин для полювання.

Василівка: садиба Попова
Онук Попова, Василь Павлович, зробив маєток популярним місцем відпочинку російської дворянської верхівки. На відпочинок від політичного життя і полювання у Великій Луці сюди з'їжджалася еліта Петербурга і Москви. Для господарів і гостей був зведений величезний вишуканий палац з флігелями. Його архітектура в історичній стилістиці об'єднувала риси готики і мавританські мотиви і нагадувала знаменитий Воронцовський палац в Алупці.

Василівка: садиба Попова
Єдиний ансамбль з палацом становили флігеля і інші споруди маєтку. На початку XX ст. в палаці влаштували електро- і метеостанцію, а на даху створили обсерваторію. За радянських часів палац зазнав значних руйнувань: з його матеріалів спорудили будинок культури, а залишки розібрали місцеві жителі. До наших часів дивом збереглася лише одна вежа колись великого палацу.

Василівка: садиба Попова
Вціліли два флігелі, які можна по праву назвати невеликими палацами. Західний флігель, або мисливський будинок, нагадує мініатюрний англійський замок - чудовий пам'ятник архітектури. У другому, Північному, флігелі розмістився музей заповідника, в експозиції якого можна побачити макет зруйнованого палацу.
Архітектурною перлиною Василівки є спорудження манежу. Цегляні стіни зі стрункими гостроверхими вежами дуже схожі на Московський Кремль.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Понеділок - П'ятниця: 08:00 - 17:00 (пер. - 12:00 - 13:00), Сб., Нд .: 09:00 - 16:00

Контакти
Область
Запорізька область
Контактний номер
Побудовано: 1864-1884 роках
Відкрито музей: у 1993 році