Собор Різдва Богородиці - Миколаїв

Надіслав: admin , дата: вт, 31.01.2017 - 18:02

Собор Різдва Богородиці - Миколаїв
Однією з найстаріших пам'яток Миколаєва називають Кафедральний собор Різдва Пресвятої Богородиці. Зведений він був буквально протягом першого десятиліття від появи самого міста Миколаєва. Побудований собор був на гроші купців, але в його будівництво було вкладено багато зусиль і, завдяки їм, собор Різдва Пресвятої Богородиці в Миколаєві радує нас з вами і по сей день.

Характерними рисами собору є його висота, що становить практично 38 метрів, потужні стіни, які витесані їх каменю-ракушняка, висока дзвіниця, що зводилася на століття, а також дивовижної краси фрески і орнаменти, що прикрашають внутрішнє оздоблення собору. Звичайно ж, колишню велич храму зазнало безліч змін і не всі його пишнота досягло наших очей.

Наприклад, прекрасний дзвін, що сповіщав про будь-яких службах в соборі і чий дзвін було чути по всій окрузі, на превеликий жаль не зміг пережити подій військового часу. А ось багато фрески, ікони, а також інші церковні приналежності були або повністю знищені, або вивезені, або попросту розграбовані. Але, як говориться, віра і прагнення відродити таку чудову пам'ятку Миколаєва змогли принести свої плоди.

Собор Різдва Богородиці
Сьогодні нашому погляду відкривається прекрасний храм, який відродився ще й територіально, оскільки до первісної будівлі було додано ще дві межі. На соборі був зведений новий купол, а його верхівку став прикрашати прекрасний новий позолочений хрест. Під час реконструкційних робіт не забули і про дзвіницю, куди був встановлений новий хрест вагою в 340 кг і висотою 3,5 м, що був відлитий зусиллями робітників заводу ім.61 комунара.

Варто приділити увагу також і того факту, що собор Різдва Богородиці в Миколаєві є не тільки однією з найпрекрасніших пам'яток міста, а й духовним центром, який проводить проповідницьку та просвітницьку діяльність.

На території собору діють понад 50 недільних шкіл, а також практично аналогічну кількість бібліотек, фонд яких перевищує 20 тисяч книг, що є справжньою скарбницею і гордістю собору. Неперевершена атмосфера і духовну спадщину, збережене спеціально для всіх відвідувачів, наповнять вас новими враженнями, які ще протягом довгого часу будуть супроводжувати вас, і ми сподіваємося, будуть надихати на нові починання і кроки.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Контакти
Область
Миколаївська область
Контактний номер
Початок будівництва: 1800 року
Відбудовано: 1828 року
УПЦ МП
Архітектурний стиль