Перейти до основного вмісту

Свято-Покровський собор - Ізмаіл

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 17:34
Image
Свято-Покровський собор - Ізмаіл

Історія виникнення Покровського Собору у Ізмаїлі
      Більше трьох століть Ізмаїл був оборонною твердинею, яка поступово розросталася, зміцнювалася і відчувала численні напади. Найбільше фортеця страждала за часів двох російсько-турецьких воєн другої половини XVIII ст., Коли в 1770 і 1790 рр. її штурмували і захоплювали війська Російської імперії. Але за іронією долі відповідно до мирними угодами, які підводили підсумки тих кампаній, Ізмаїл залишався у володіннях Османської імперії. Тільки після третього вдалого штурму в 1809 і мирного Бухарестського договору (1812) Ізмаїл увійшов до складу Російської імперії.

      Згодом на схід від фортеці з'явилося поселення, яке назвали на прізвище тодішнього коменданта фортифікації генерал-лейтенанта Тучкова, що в наступному році перетворилося в центр великого повіту і швидко росло. Тут з'явилися православні храми, з яких виділився Покровський собор - один з найбільших на півдні України. Дослідники вважають автором проекту собору майбутнього ректора Академії мистецтв Авраама Мельникова, хоча переважна більшість його зодчим відзначають архітектора Григорія Торрічеллі.

Будівництво Покровського собору у Ізмаїлі

      Покровський собор в Ізмаїлі після декількох проектно-фінансових узгоджень почали будувати в 1822, а на початку осені 1831 року архієпископа кишинівський і хотинський в присутності бухарестського митрополита освятили новий храм. Соборний іконостас є храмовим однолітком і останній раз оновлювався в 1907, коли в його архітектурному оздобленні з'явилися золочені колони з пишними капітелями.
      У 1848 дерев'яну дзвіницю замінили на нинішню триярусну, кам'яну, заввишки 65 м, за проектом одеського міського архітектора Івана Козлова. Тоді ж в критій галереї, що з'єднує собор з дзвіницею над бабинцем собору на кошти церковного старости купця Петра Сороколітове облаштували верхній храм в ім'я Святителя Миколая Чудотворця.

      У 1912-1914 рр. побілені стіни і склепіння собору розписав в стилі модерн талановитий художник Павло Піскарьов, яскравий представник художньої школи Віктора Васнецова. У румунські часи, 1938, на народні кошти за проектом архітектора Анжело де Веккі добудували колонаду тосканського ордеру і портик над центральним входом Покровського собору.
      У 2006 закінчилися семирічні реставраційні роботи з облицювання і перекривання куполів і купольних хрестів, фасадів, фундаменту, колонади, притвору собору і верхнього храму Святителя Миколая, виконані за державної підтримки. Зараз Ізмаїльський Свято-Покровський собор є архітектурною родзинкою придунайських територій Одеської єпархії Української православної церкви.

Як дістатися до Свято-Покровського Собору у Ізмаїлі

      Від вулиці Колонтаївській, 58 (Автостанція в місті Одеса) регулярно відправляються маршрутні таксі в напрямку м Ізмаїл (вартість проїзду 243 грн). Відстань 236 км. Так само Ви можете дістатися до м Ізмаїл та на власному автомобілі.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Пн - Нд: 8:00 - 18:00

Україна, Одеська область, місто Ізмаїл, провулок Суворова, 31
Одеська область