Свято-Ілльїнська церква - Чорнобиль

Надіслав: admin , дата: вт, 31.01.2017 - 12:17

Свято-Іллінська церква в Чорнобиль
      У другій половині XVI ст., Коли ці землі над Прип'яттю контролювало Велике князівство Литовське, неподалік Чорнобиля з'явився замок, захищений глибоким ровом, який зберігся до сих пір. На початку XVI ст. це була добре укріплена і неприступна фортеця, завдяки якій Чорнобиль став повітовим центром. У 1600-х роках, вже за часів Речі Посполитої, на березі Прип'яті з'явився костел домініканського монастиря, а православна громада зазнала переслідувань за виконання культових обрядів.

Історія виникнення Свято-Іллінської церкви в Чорнобиль

      Рішення про зведення в Чорнобилі православної Іллінської церкви за актами Радомишльської консисторії взяли ще в 1749, за часів Речі Посполитої, а реалізували лише через тридцять років. У 1793, коли ці землі увійшли до складу Російської імперії, Чорнобиль став позаштатним містечком Київської губернії, в якому в першій половині XIX ст. було три православні церкви - Іллінська, Миколаївська, Богородицька. Потужний міської пожежа в 1849 забрав Миколаївський і Богородицький храми, а в 1872 на попелищі перетворилася і Іллінська.

      Чорнобиль поступово розвивався і досяг розквіту на рубежі XIX-XX ст. Судноплавство, рибальство і городництво були головними заняттями жителів міста, яких тоді налічувалося близько 17 000 - максимальна чисельність за всю історію Чорнобиля. Для будівництва нової - першої кам'яної - чорнобильської Іллінської церкви обрали проект Троїцького храму, в 1860-і роки з'явилися в Радомишлі, тільки на краще підправив дзвіницю. Кажуть, що розчин місили на яйчних жовтках, а яйця збирали всією громадою і нібито завдяки цьому радянські активісти не змогли зруйнувати храм в 1930

Свято-Іллінська церква в радянський час

      За радянських часів Свято-Іллінську церкву перетворили на склад, а після вибуху на Чорнобильській атомній електростанції храм 17 років пустував, поки відроджувати святиню не взявся батько Микола, який повернувся в Чорнобиль з сім'єю. Під час ремонту храму в 2003 під притвором відкопали гіпсовий бюст царя Олександра II. За храмової легендою, саме цей імператор сприяв побудові кам'яної церкви, принаймні царював саме в ті часи. Відновлений бюст царя-визволителя зараз є окрасою Іллінської церкви, а рівень поваги до самодержця, мабуть, пояснює напис: «в 1922 році, побоюючись гонінь безбожної влади, чорнобильці сховали свою безцінну духовну історію в надії, що ми будемо берегти її вічно».

      Відроджували Свято-Іллінську церкву Київської єпархії Української православної церкви нелегальні мешканці міста і тимчасові працівники зони відчуження Чорнобильської АЕС. Сьогодні в Чорнобилі, за неофіційними даними, постійно проживає близько сотні людей, а тисячі працівників станції знаходяться в зоні вахтовим методом. Саме з них і сформувалася відроджена православна громада, до якої щовесни обов'язково приєднуються сотні колишніх чорнобильців, які приїжджають відвідати залишені тут могили родичів і друзів.

Як дістатися до Свято-Іллінської церкви у Чорнобилі

      Від пл. Шевченко, 2 (Автостанція в Києві «Полісся») регулярно відправляються маршрутні таксі в напрямку міста Чорнобиль (вартість проїзду потрібно уточнювати при посадці).

Час роботи:
- Пн - Нд: 8:00 - 18:00

Свято Ілльїнська церква в Чорнобиле
церква на теретории Чорнобеля
Контакти
Україна, Київська область, місто Чорнобиль, вул. Московська
Область
Київська область
Контактний номер