Перейти до основного вмісту

Майдан Незалежності - Київ

Надіслав: admin , дата: вт, 31.01.2017 - 12:15

      Майдан незалежності - є головною площею Києва і головною площею всієї України, яка вже неодноразово підтверджувала своє культурне та історичне значення. Тут влаштовують грандіозні концерти і багатотисячні мітинги. Звідси починають знайомство з Києвом туристи.

Історія виникнення Майдану Незалежності

      До X століття територія нинішнього Майдану Незалежності була покрита лісовими хащами та називалася Пересвіщем. Князь Ярослав Мудрий розширив Київ, і через Пересвіще пройшла оборонна лінія з міськими Печерськими (або Лядськими) воротами. Поступово укріплення занепали і навколо них утворився пустир «Козине Болото».

Вулиця Хрещатик - центральна вулиця Києва

      Площа сформувався в 1830-х роках, коли було знесено залишки оборонних валів. Він називався Хрещатицький - за назвою вулиці Хрещатик, до якої він прилягає. Хрещатик - обсаджена каштанами центральна вулиця Києва, один із символів міста.
      У 1876 році на площі було побудовано лише одну споруду Міської думи, і воно отримало назву Думського. У 1941 будівлю Думи згоріло, а територія площі значно збільшилася під час окупації Києва, коли вибухами було знищено майже вся вулиця Хрещатик. У 1944 році був проголошений конкурс на кращий проект відбудови Хрещатика і прилеглих до нього вулиць і площ. За проектом переможця площі Незалежності (тоді він називався площею Калініна) дісталася роль головної площі міста. Забудова площі утворена будинками 1950-х - 70-х років.

Монумент Незалежності України

      У 1991 площа стала називатися площею Незалежності. У 2001 році її було перебудовано - з'явилися пам'ятники, скульптури та фонтани. У центрі площі встановлено пам'ятник Незалежності України - 12-метрова скульптура дівчини-України з гілкою калини, встановлена ​​на 50-метровій мармуровій колоні. Було відновлено Печерські ворота, на них встановлено фігуру архангела Михаїла - покровителя міста. Під площею побудований великий торговий центр.

Як дістатися до Майдану Незалежності у Києві

      Від Вокзальній площі, 1 (центральний ж/д вокзал в Києві) необхідно пройти 73 метри (1 хвилину) в напрямку зупинки (Центральний ж/д вокзал). Далі сісти в автобус № 24 або №114 (час очікування транспорту на зупинці може зайняти у вас 7 хвилин), далі відправитися в напрямку зупинки "Майдан Незалежності" (приблизний час у дорозі - 7 хвилин). Від зупинки пройти 120 метрів (2 хвилини) в напрямку вулиці Хрещатик Також до Центральної вулиці Києва можна дістатися і на власному автомобілі.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Контакти
Область
Київська область