Замок Любарта - Луцьк

Надіслав: admin , дата: пт, 27.01.2017 - 23:09

Луцький замок
Місто Луцьк, заснований понад тисячу років тому, завжди був великим адміністративним, економічним і культурним центром Волині. Тут відбулося багато важливих історичних подій, серед яких найзначнішим є рада європейських монархів в 1429 р

Голови держав з'їхалися до Луцька, щоб разом виробити план, як протистояти спільній загрозі - імперії Османа. Однак монархам не вдалося вгамувати власні амбіції і об'єднати зусилля проти ворога.
Старий Луцьк є популярним туристичним об'єктом, оскільки добре збереглося історичне ядро ​​міста з яскравими архітектурними пам'ятками, об'єднаними в історико-культурний заповідник "Старе місто".

Заповідник «Старе місто». Луцький замок
Головна прикраса міста - Луцький замок Любарта - є одним з найгарніших у країні. Це підтверджує добуте їм перше місце в конкурсі "7 чудес України" в 2010 р Замок чудово зберігся в первісних середньовічних формах без пізніших перебудов і є єдиною на території держави пам'яткою архітектури часів Великого князівства Литовського.

Побудований з цегли замок має витончені європейські форми і вигідно контрастує з приосадкуватими суворими українськими замками.
Луцький замок звели у 1340 році, під час правління князя Любарта Гедиміновіча, останнього правителя Галицько-Волинського князівства. Тут була головна резиденція князя.

Заповідник «Старе місто». Луцький замок
За планом замок стіни замку стоять трикутником, які з'єднують три потужних вежі: надворотного, Владичу і Стирову, що виходить на річку Стир. У приміщеннях веж розміщені музейні колекції, серед яких найбільш цікавою є виставка стародавніх дзвонів і арсенал - колекція історичної зброї. Крім Луцького замку, існував Окольний замок - система міських укріплень, до складу якої входили храми і монастирі міста.

Фортифікація збереглася до наших днів фрагментами. Наприклад, Петропавлівський костел єзуїтського монастиря, зведений в 1616-1639 рр. італійським архітектором Джакомо Бріано, має надзвичайну систему підземних ходів зі склепами, підземним костелом і в'язницею.

Заповідник «Старе місто». Луцький замок
Цікавими є й інші храми, які входили в Окольний замок: витончено декоровані Троїцький собор і Покровська церква - найстаріша в місті. Збереглася і ще одна з веж замку - вежа Чарторийських. На окрему увагу заслуговує древня синагога - також один з елементів міських укріплень. Її називають малим замком, адже за формою вона дійсно нагадує середньовічний романський замок.

- Ціна: немає даних

Час роботи:
- Пн - Нд: 10: 00-18: 00

Луцький Замок Любарта - путівний вказівник
на номіналі 200 гривень надрукований Замок Любарта в Луцьку
Катапульти в Замоку Любарта - Луцьк
Замок Любарта - дзвони
Замок Любарта зовнішння сторона замку
Замок Любарта в Луцьку - центральний вхід
В центрі замку Любарта - Луцьк
Замок Любарта, вид з неба Луцьк
Замок Любарта в Луцьку - квадрокоптер зима
Контакти
Україна, місто Луцьк, вулиця Кафедральна, 1а
Область
Волинська область
Контактний номер
Початок будівництва: 1340 року
Матеріал: цегла
Кінець будівництва: 1350-ті роки
Архітектурний стиль