Донецька область

Святогірська лавра - Донецька область

Надіслав: admin , дата: пн, 30.01.2017 - 12:31
Святогірська лавра - Донецька область

Історія виникнення Святогірський монастир
      На правому березі річки Сіверський Донець, в надзвичайно мальовничій місцевості, що здавна називалася Святі Гори, в м'якій крейдяній скелі ще в XV ст. монахи прорили ходи від берега до вершини тераси і заснували печерну церкву. Саме так дослідники реконструюють заснування обителі, яку документи XVI ст. багаторазово згадують виключно як один з донецьких дозорів, а тільки в царській жалуваною грамоті на земельні володіння 1624 р вперше говориться про Святогірському монастирі.

Крейдяні Білокузьминівські скелі

Надіслав: admin , дата: сб, 28.01.2017 - 19:28
Крейдяні Білокузьминівські скелі

Вражаюче видовище постає перед очима туристів на околиці села Білокузьминівка Донецької області. Над широкою степовою рівниною, немов здибилися піниста хвиля, піднімається велетенський скеля. Вчені називають це дивовижне явище скалообразним оголенням верхньої крейди, а місцеві жителі і мандрівники просто - крейдяний скелею.

Соляні шахти - Соледар

Надіслав: admin , дата: сб, 28.01.2017 - 19:28
Соляні шахти - Соледар

Соляні шахти - Соледар
Унікальною туристичною визначною пам'яткою Донбасу є соляні печери Соледара, влаштовані в відпрацьованих соляних шахтах.
Соледар - місто, засноване на місці соляних шахт. Величезні поклади солі утворилися тут 250 млн років тому на місці мілководної затоки древнього Пермського моря. Добувати сіль почали ще до нашої ери, а з хви століття - в промислових масштабах. І в наші дні видобуток триває, його проводить підприємство «Артемсіль».

Донецьк

Надіслав: admin , дата: сб, 28.01.2017 - 19:26
Донецьк

Донецьк місто троянд
Місто Донецьк, на переконання багатьох, є виключно індустріальним центром - в цьому-то ми Вас і спробуємо переконати. Незважаючи на те, що Донецьк - місто дуже молодий, але вже дуже знаменитий вугільними шахтами, унікальними териконами, також цілою когортою спортсменів, які прославилися на весь світ.